Виготовлення шасі під цистерни

Сьогодні напівпричіпна техніка користується величезною популярністю серед приватних осіб, транспортних компаній та комерційного сектора загалом. Адже лінійка напівпричепів досить широка і включає цистерни, рефрижераторні причепи, бортові напівпричепи, самоскильні напівпричепи, промтоварні фургони та багато іншого. Напівпричіп відноситься до несамохідного виду транспорту, стабільність якого забезпечується упором передньої частини на шасі сідельного тягача. Шасі причепа є сукупністю основних агрегатів, деталей, елементів і вузлів, які необхідні для кріплення кузова причепа або напівпричепа. Однак для того, щоб встановити на цю базову рамну конструкцію, яка має кілька осей, цистерну, необхідно виконати ряд технічних доробок.

Шасі з проектування має відповідати розміру цистерни і бути сумісним з нею за колісною формулою, міжколісною базою, довжиною рами, вантажопідйомністю та повною масою. Саме тому всі розрахунки мають проводитися конструкторами ВАРЗ, які мають багаторічний досвід роботи у цій сфері. Від замовника потрібно лише окреслити коло побажань, перспективи експлуатації цистерни та її тип. Оскільки сьогодні на ринку представлені цистерни загального призначення, цистерни для перевезення світлих нафтопродуктів, цистерни для перевезення темних нафтопродуктів, а також спеціальні цистерни (для транспортування кислот, харчових продуктів, в'язких вантажів, зріджених газів тощо) також бувають та цистерни для сипучих вантажів. Природно, що для кожного з видів нормативами передбачені свої вимоги щодо товщини стінки кузова, обладнання пристроїв зливу (верхнього та нижнього), максимально допустимих навантажень та концентрації речовин.  Врахувати всі ці нюанси дуже важливо, тому що вони впливають на моделювання шасі під цистерни виходячи з міркувань безпеки та надійності. Наприклад, цистерни для сипких вантажів відрізняються формою кузова, який досить часто має форму кулі і навіть конуса і встановлюється із заднім нахилом горизонтально або вертикально на шасі.

Складання креслення та знання особливостей та умов експлуатації того чи іншого автомобіля є надзвичайно важливим, адже найменша помилка може призвести до трагедії.